Rezbárstvo - zdobenie tradičnou rezbárskou technikou Vruborezu

Termíny
06. 06. 2020 Sobota, 09:00
Popis

Vruborez je najčastejšie využívaná tradičná rezbárska technika, ktorá sa využívala pri ľudovej tvorbe na zdobenie predmetov dennej spotreby ako boli črpáky, lyžice, ale aj vianočné ozdoby, drevený nábytok a iné ozdoby.

Na kurze si prejdeme geometriu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou ľudovej tvorby. Kreslenie a základné vzory drevorezby, a touto technikou si vyzdobíme – vyrežeme maketu koníka.

Po absolvovaní kurzu získate základné zručnosti o tejto technike, ktorá nie je nijako komplikovaná a pritom sa z nej dajú tvoriť nádherné ornamenty. Je vysoko ukľudňujúca nakoľko našu pozornosť núti koncentrovať sa na malý priestor a popritom tvoriť. A hlavné je, že ju potom môžete praktikovať aj doma v paneláku, bez drahého vybavenia. Stačiť vám bude nožík a doštička z lipového dreva.

Na kurze sa vytvorí malá skupinka ľudí 4 až 8 účastníkov, čo zaručí individuálny prístup a rodinnú atmosféru. Skúsenosti nie sú potrebné. Všetok materiál je zabezpečený. Obedná prestávka je naplánovaná medzi 12 a 13hod,

O mne: Pár rokov do zadu som sa zamiloval do dreva vo všetkých podobách. Či sa jedná o tesárčinu, stolárčinu, rezbárstvo alebo reštaurátorstvo milujem drevo vo všetkých jeho podobách a kombináciách. To ma viedlo k postaveniu si vlastnej dielničky neďaleko B.Štiavnice, kde sa naplno prejavuje tvorivosť. Túto vášeň ponúkam možnosť zažiť aj ostatným a prísť si vytvoriť svoj vlastný kúsok nábytku. Okrem záľuby pre Yogu som si zamiloval aj včelárenie. Tieto male a krásne stvorenia, mi dávajú veľkú inšpiráciu a školu do života. A aby som im bol čo najbližšie, postavil som si Apidomček, ktorý je skonštruovaný v princípe posvätnej geometrie, v tvare šesťuholníka.
Tieto moje skúsenosti s drevom, včelami, ale aj ako sa žije na dedine na konci sveta, rád predám ďalej.

Je potrebné sa zahlásiť správou FB, alebo mailom na: dodielne@dodielne.sk
Cena kurzu je 75€ /potrebné zaslať 25€ zálohu na č.ú.: SK1611000000002936069645 /
Do predmetu poprosím uviesť meno, kontakt a dátum kurzu.
kurz sa uskutoční Vo Fotogalérii Trafačka, Janka Krála 65

Pre absolvovanie kurzu nie sú potrebné žiadne skúsenosti a môžu sa ho zúčastniť muži aj ženy od 16rokov. Na kurz si prineste pohodlné oblečenie a ak nosíte okuliare tak aj tie.

S pozdravom Dušan Budinský
www.dodielne.sk

Podobné udalosti